Salsa

 

Wywodząca się z Karaibów salsa to obecnie jeden z najbardziej popularnych na świecie tańców latyno-amerykańskich, szczególnie przyjemnych w odbiorze dla widza oraz samych tancerzy.

 

Forma salsy kształtowała się pod wpływem różnych nurtów i stylów tanecznych, co w efekcie zaowocowało kilkoma odmianami tego tańca. Jenak mimo różnic występujących w poszczególnych jego stylach, w każdym przypadku jest to niezwykle zmysłowy, ekspresyjny i energiczny taniec, na co wskazuje sama nazwa (z hiszp. salsa – sos [pikantny?]).

 

Salsa to taniec, który pobudza nie tylko zmysły, ale również całe ciało. Pracują nogi, biodra, ramiona oraz mięśnie kręgosłupa. Półgodzinny trening nie tylko naładuje Twoje akumulatory pozytywną energią, ale pozwoli również skutecznie kształtować sylwetkę.

 

Salsa opiera się przede wszystkim na swobodzie i naturalności, dlatego w tym tańcu najważniejsza jest dobra zabawa. Możesz nauczyć się go w dwie godziny, jednak jeśli pokochasz ten taniec, będziesz wciąż odkrywać nowe możliwości.

Jaki strój przygotować na ćwiczenie salsy? Odpowiedź jest prosta – taki, w którym czujesz się najlepiej.

 

Instruktor
Jakub Pankowski